Chili: Nový člen naší Farma rodiny

22. dubna 2016 v 22:59 | Bařka |  Králíci
Když vám v polovině dubna začne docházet seno a máte doma dvacet králíků, je to na pováženou. Museli jsme rychle sehnat další zásoby, ale sehnat seno v tuhle roční dobu se zdálo na chvíli jako nadlidský výkon. Nakonec se to mému manželovi podařilo, ale bylo to dost daleko. Naložili jsme dvě velká kola o váze 350 kilogramů jedno a odjeli na dlouhou a utahanou cestu přes Prahu domů k nám na farmičku.

Jedno kolo bylo pro tchána našeho známého, abychom alespoň nějak vykompenzovali dopravu.

Pan Tchán byl natolik spokojený, že jsme mu přivezli seno a Zděnda s Domšou mu ho pomohli uložit, že nám k tomu ještě nabídl králíka.Dostali jsme novou samičku. Vypadá trochu jako Ťapka nebo Nela, akorát má větší uši a užší obličej. Vzhledem k jejímu původu jsme se rozhodli, že to bude Markova nevěsta. A než jsem to stačili probrat, Marek to vyřešil za nás. Hned se na ni vrhnul a nenechal nic náhodě. Tak uvidíme, jak to dopadne. Jeho vlastní sestra Anežka, se kterou je v jednom kotci ho evidentně tolik nezaujala.

Nová králičí slečna dostala jméno Chili, podle jednoho animovaného seriálu, který sleduje Adélka. Až na to, že Chili je kůň mužského pohlaví a naše Chili je dívka.

A to jsme ještě v týdnu zvládli s Tygrem kastraci. Nárkózu zvládl podle mé lépe, než Tina. Bohužel ji vyspával na stole a čumáček měl zabožený v našem igelitovém ubruse. Byla jsem celý den v pozoru, bála jsem se, že spadne na zem a ublíží si. Neměl úplně zkoordinované pohyby. Narkóza na něm vykonala své. Je to ale šikovný a statečný chlapík a hned další den už lítal po zahradě jako splašený.

A už začínáme velmi vážně uvažovat o kozách. Postavili jsme pro ně ohradu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama