Jak jsme vážili mláďata

22. května 2016 v 23:39 | Bařka |  Kachny
Už včera jsem se rozhodla, že by bylo potřeba zvážit všechna naše mláďata, abychom věděli, jak se nám je daří krmit.

Mezi kachničkami, kuřaty a králíky jsme náhodně vybrali tři mláďata. Každý z dětí si vybral jedno, které odchytí. Vojta totiž nebyl doma.

Rozhodla jsem se z jejich váhy vytvořit aritmetický průměr....
Káčata


Naše káčata krmíme směsí K2, tedy směsí pro kuřata, ale to by asi neměl být problém. Mají dostatek zeleného, vlastní bazén (plastový lavor zakopaný v zemi). K tomu samozřejmě nasekané kopřivy zamíchané ve směsi zrní.

Směs jim dávám asi tak čtyřikrát denně více jak polovinu litrové odměrky.

Kachen je deset.

Všechny tři vážily shodně 2,20 kg. Podle pána, od kterého jsme je kupovali by jim v den vážení mělo být 31 dnů.

To byl ten jednodušší úkol, protože kačenky vydržely na váze aspoň deset vteřin, aby se jejich hmotnost zaznamenala. I když se u toho jedna velmi nevhodně vyprázdnila na váhu a přímo na stůl. Moje oblečení naštěstí zůstalo ušetřeno.

Kuřata

Vážení kuřat bylo mnohem náročnější. Kuřata jsou strašně neposedná, dokonce jsem uvažovala jestli netrpí chorobou ADHD, protože jsou rozhodně hyperaktivní. Při jejich chytání se jich dokonce několik rozhodlo opustit vlastní výběh. Dvě přeletěla ke kachnám, jedno ke slepicím a další dokonce do velké ohrady, kde už snad brzy budou kozy. Rozhodně nebyla svolná k tomu, abychom je chytili. Všichni čtyři jsme je náháněli zpátky do výběhu.

Nakonec se podařilo a každé z děti drželo v náruči svého vlastního malého kohoutka.

I jim bylo v den vážení 31 dnů. Ale jejich váha ještě nedosáhla ani půl kila. Přitom by měli ve 40 dnech vážit asi 1,8 kilogramu. Měli by mít jateční váhu. To si nedovedu představit, že za deset dní, tolik přiberou.

Je jich 19. A krmíme je také asi čtyřikrát denně směsí K2, těm dávám celou litrovou odměrku.

Králíci

U králíků bylo jasné, které budeme vážit. Jen ty, které v současné době bydlí ve výkrmně. Narodili se 9. prosince. Je jim tedy 5 a půl měsíce.

Váží asi kilo a půl. Ale je pravda, že pochází z vrhu, který měl od počátku značné problémy. Narodilo se jich 8, ale nakonec jsme odchovali jen 3.

Nela přišla o mléko a já je první týdny života chodila kojit. Možná i to byla ta chyba.

Oba vrhy Nely a Ťapky měly velké problémy. Nevím, kde se stala ta chyba, ale musím podotknout, že mláďata od těch značkových králíků žádné problémy nemají.

Krmíme je směsí z ječmene a granulemi s kokcidiostatiky, senem a dostávají pochopitelně i tvrdé pečivo, mrkev, okurku, natě a brambory...


Co všechno děláme špatně?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama