Jak moc zvířata změnila můj život? A hlavně kočky...

17. května 2016 v 22:53 | Bařka |  Kočky
Dnes jsem jen tak seděla mezi kuřaty a pozorovala, jak neuvěřitelně vyrostla za těch pár týdnu, co jsou tady u nás. Nejvíc je vždycky zajímá můj snubní prstýnek a moje barevně nalakované nehty, klovou mě a upomínají, že i ony mají hlad a žízeň a každá lidská návštěva je pro ně zpestřením.


Napadlo mě, jak moc se vlastně změnil můj život s příchodem zvířat do naší rodiny?Nejdříve přišli králíci Karel, Miloš, Nela a Ťapka. Nevěděli jsme o chovu králíků vůbec nic, všechno jsme se museli začít učit od začátku, ale příchod prvních mláďat byl náš první obrovský chovatelský úspěch.
Potom přišly kočky. To byl ten největší zvrat v našem životě. I když už jsme kočku předtím měli několikrát, ale žádná mi nepřirostla k srdci natolik jako Tygr II. s Tinou.

Napadla mně spoustu věcí, které se s příchodem našich koček změnila. Trochu je přirovnávám ke svým dětem.

1. Kuchyňskou linku jsem dříve utírala tak jednou maximálně dvakrát do týdne, aby byla čistá. Dnes utírám linku dvacetkrát až třicetkrát za den, aby byla čistá.

2. Dříve děti zlobily mě. Dneska zlobí naše kočky moje děti a já to považuji za své vlastní zadostiučinění. Znáte ten pocit, když se dřete, uklízíte a blázníte několik hodin a pak je všechno během pěti minut pryč?

3. Dříve se mi stávalo, že jsem zapomněla uklidit jídlo do lednice a nechávala ho na kuchyňské lince. Dnes se mi to nestane, protože by nám ho snědli Tygr nebo Tina.

4. Nikdo mě nebudil v šest ráno, že má hlad a že si chce zrovna teď hrát.

5.Vždycky jsem ve vlastní posteli měla místo pro sebe, a to dokonce i v situaci, kdy tam ležel můj manžel a naše pětiletá dcera. Co máme dvě kočky, hledám si v naší manželské posteli místo na spaní jen velmi obtížně.

6. Už předtím jsem si hlídala každé sousto, aby mi ho nesnědly děti, ale kočky jsou daleko rychlejší a zákeřnější, když jde o poslední sousto řízku.

7. Vždy jsem si bez obav sedala na svou židli u jídelního stolu, ale teď, co si ji Tygr II. pojal za svou oblíbenou ke spaní, musím si sedat opatrně, abych chudáka nezasedla.

8. Nemusela jsem zavírat koupelnu, protože děti neprokousávají odpadní trubky pod dřezem, aby jim tekla voda.


Kočky mě neposlechnou, úplně stejně jako moje děti, takže to mě vlastně nepřekvapuje. Jen s tím rozdílem, že když dostanou vynadáno, nejsou na mě zlé, nepouštějí z pusy ostrá nenávistná slova a nebrečí kvůli naprostým zbytečnostem.

A stačí jen zašustit pytlíkem a už mě zase milují. U dětí tak maximálně zachřestit kasičkou…


V čem Vám ještě vaše kočky změnily život?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marta Dušková Marta Dušková | E-mail | Web | 18. května 2016 v 5:52 | Reagovat

Baru, pobavila jsem se a pod vše s kočkami se podepisuji. Nuda u nás nebývá. M.

2 Bařka Bařka | 19. května 2016 v 8:28 | Reagovat

A to jsem ještě zdaleka všechno nepopsala, ale každý, kdo má doma kočku jistě ví o čem mluvím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama