Stahování králíků při vaření kotlíkového guláše

11. května 2016 v 23:42 | Bařka |  Králíci
O víkendu můj manžel slavil více než třicáté narozeniny, dokonce i více než pětatřicáté. Své životní jubileum s ním oslavila i moje maminka.

Na oslavu obou mých nejbližích jsme se rozhodli vyřadit první tři králíky z našeho chovu.

Uvařili jsme si nejlepší kotlíkový guláš na světě na otevřeném ohni.

Slepice snesly dohromady už šest vajec, i když jedno bez skořápky.

A pohřbili jedno z kuřat.Koupili jsme si kotlík a trojnožku na jeho zavěšení nad otevřený oheň. Nakrájela jsem šéfkuchaři Taťkovi veškerou zeleninu, maso i cibuli. Guláš strašně moc voněl na naší farmě několik hodin.

Když jsem ho poprvé ochutnala byl doopravdy naprosto skvostný. V život jsem lepší nejedla.

Ale největší radost jsem měla, když ho začaly děti dlabat tak, jako kdyby měsíc nejedly.

Než manžel dovařil tu dobrůtku zvládla jsem stáhnout tři králíky. Celkem jsem už chytla jakýsi grif. Ten poslední mi trval jen deset minut.

Našemu Tygrovi se ovšem visící králík na stromě velmi líbil a neustále se s ním snažil pomazlit. Ale protože naše zvířata většinou vážně nejsou normální, ujela mu tlapka a zůstal viset za krk mezi dvěma větvemi.

Naštěstí jsem ho celou dobu pozorovala a dokázala jsem rychle zareagovat. Osvobodila jsem uvězněného kocoura. Potom jsme ho raději na chvíli zavřeli do domu, aby se nemazlil i s králičími vnitřnostmi.

Jediný, kdo mi při stahování mohl pomoci, byla moje nejmladší dcera, pětiletá Adélka. Ostatní ten pohled prostě nevydrželi.

Naše slepičky začaly konečně snášet. Už jsem sebrali celých pět vajíček. To šesté bohužel nemělo skořápku. Ale to se někdy u mladých nosniček stává. Zareagovala jsem tak, že jsem jim okamžitě nasadila skořápkovou dietu. Rozdrtila jsem upečené skořápky vajec a nasypala jim je.

A Martinovo kokrhání se konečně ustálilo a už na dálku je poznat, že takový zvuk vydává kohout.

A smutné bylo to, že jsme přišli o jedno kuře. Ostatní ho zmáčkli ve vzniklé skulině. Museli jsme mu ze světa pomoci. Tak nám jich zbylo jen devatenáct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama