Trpělivost nese ovoce, u nás ale vajíčka

5. května 2016 v 22:48 | Bařka |  Slepice
Dnešní den byl na naší farmě opravdu přelomový. Stalo se toho vážně dost. Martin začal kokrhat. Našli jsme první vajíčko. Ministerstvo nám povolilo chov koz a káčata s kuřatama poprvé spinkají ve svých nových domečcích.

Jo, a ještě Tygr přepral sousedovic psa.


Všechno začalo ráno, když začal Martin poprvé kokrhat. Znělo to sice spíš, jako kdyby mutoval, ale už to vzdáleně připomínalo kokrhání. Dokonce i moje maminka se mu vysmívala. A přitom se chudák tolik snažil.

Navíc začal skákat na slepice a ve svém nevelkém hejnu si konečně začal dělat pořádek. Roste z něj pořádný chlap.

Ale co je nejdůležitější, našli jsme v hnízdě naše první vajíčko. Sice není úplně velké, ale co je nejdůležitější, je naše.

Náš Pan Vajíčko, nebo spíš mini Vajíčko. Vlevo, to bílé, je od slepic naší sousedky a vpravo ta naše jednička.

Ještě dopoledne dorazila pošťačka s dopisem od ministerstva zemědělství. Chov koz máme povolen, dostali jsme registrační číslo a ještě ke všemu papírovou knihu, která se jmenuje Stájový registr. Musíme evidovat všechny kozy, které budeme mít. Hlásit ty, co se narodí a odhlašovat ty co prodáme nebo třeba uhynou.

Já jsem se rozhodla, že dodělám kachník a kuřník. Chtěla jsem, aby zůstala káčata a kuřata zůstala už ve svých domečcích. Jenže kuřník se musel dokonale zateplit, udělat jim tam teplo, protože kuřata do 6. týdnů nemají ještě vyvinutou termoregulaci.

Svou novinářskou pracovní náplň jsem odvedla v noci, abych přes den mohla pracovat na farmě.

Je devět hodin večer a já mám pocit, že dnes si sedám teprve poprvé. ANi na ten záchod jsem si dneska nesedla, abych si na chvilku odpočinula.

Dobrá zpráva je, že nám zřejmě na konci května přijedou další obyvatelé farmičky. Adoptujeme čtyři kozlíky a tady se budeme muset sakra připravit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama