Červen 2016

Prodej ze dvora a kozí weekend house

19. června 2016 v 16:35 | Bařka |  I tohle k životu patří...
Jsem trošku v rozpacích. Začíná se velmi množit zájem o naše domácí vajíčka, kachny a králíky. A dokonce jsou i dotazy na kozí mléko. Jenže bohužel nejsme velkovýrobna a naše produkce není tak velká. Vůbec jsem to nečekala, protože jsme si naši malou farmičku vůbec nepořizovali proto, abychom snad na ni vydělávali nebo něco někomu prodávali. Přesto mě ten zájem ale velmi těší…


A jsem na své malé hospodářství velmi hrdá…


Jak a podle čeho pojmenováváte své mazlíčky?

16. června 2016 v 23:42 | Bařka |  I tohle k životu patří...
Podle čeho vůbec vybíráte jméno svým mazlíčkům? Kdo má u vás hlavní slovo ve výběru jména? Podíváte se na něj a je vám to jasné? Nebo snad dlouho listujete ve zvířecím kalendáři?

U nás mají asi hlavní slovo děti. Protože především pro ně je to důležité...Zázračná uzdravení nejen zvířat, ale i manželství

13. června 2016 v 0:55 | Bařka |  I tohle k životu patří...
Tentokrát to bude spíše smutné povídání. Ale vlastně i radostné…

Děti odjely k babičkám a dědečkům a tatínkům a já s manželem jsme si udělali krásné dva dny jen sami pro sebe. Ale protože můj muž musel do práce, tedy do kamionu, rozhodla jsem se, že tentokrát pojedu s ním. Ještě nikdy jsem kamionem nejela, moje děti už ano, všechny. Takže jsem měla svou velkou kamionovou premiéru.

Jenže tenhle víkend byl plný zvířecích tragédií, ale zároveň plný lásky a nových přírůstků na naší farmě.

Nabízíme ráj pro alergiky – posilovna a solárko zdarma

8. června 2016 v 23:35 | Bařka |  I tohle k životu patří...
Naskytla se nám velká příležitost usušit si vlastní seno. Museli jsme si shrabat hřiště, než začne dětský den. Převézt ho domů a dosušit. Na zahradě nebylo kam šlápnout, ale nakonec jsme to nějak rozprostřeli a vážně dosušili.


Dopadlo to tak, že seno je sice pod střechou a je ho vážně dost, ale my všichni jsme spálení na uhel. Někteří z nás vypadají jako lososi, někteří jako ovárci a někdo vypadá jako, když právě prolezl rozpálených dehtem.


Kohout dostal moribundus a kozy nový domeček...

5. června 2016 v 0:31 | Bařka |  Kozy
Náš kohout Martin začal už ve čtvrtek prapodivně sýpat. V pátek ráno už nebyl schopný vůbec zakokrhat. Copak mohl kohout chytit nějaký moribundus?

Po tom, co začaly kozy spát společně se slepicemi v kurníku jsme se rozhodli, postavit jim nový a daleko krásnější domeček. Tohoto úkolu se zhostil můj táta.

I když si u toho málem trvale poškodil zápěstí, které vlastně nemá, kozy to vůbec nebraly v potaz...


Kam uložit kozy na noc? No přece do kurníku!

2. června 2016 v 23:29 | Bařka |  Kozy
Eliška s Fandou se rozhodli, že místo, které jsme jim určili ke spaní prostě není vhodné. Nejlepší "bejvák" totiž mají naše slepice. Kurník je prostě věc, která se nemůže nechat jen tak...

Jenže ani slepice nehodlaly svůj apartmán přenechat nezvaným hostům....

Kdo by to byl řekl, že kozy skáčou?!

1. června 2016 v 23:15 | Bařka |  Kozy
To, že už dlouho toužím po kozách asi všichni víte. Jenže dnes to najednou přišlo, jako blesk z čistého nebe. Pořád mi manžel sliboval: "Neboj se, kozy budou."

A dnes najednou, když jsem našla už asi stý inzerát na prodej koz, se mu rozsvítilo a zavolal mi do práce: "Mámo, máš deset minut na to, aby ses zabalila a přijela domů. Jedeme pro kozy."

Byla jsem najednou jako na trní. Neměla jsem už stání ani chvilku, vyletěla jsem z práce jako namydlený blesk, že jsem málem i zapomněla na to, že s sebou musím vzít Vojtu s Aničkou a po cestě vyzvednout Adélku a pak ještě Dominika. Měla jsem takovou radost, že bych snad na všechny čtyři svoje děti zapomněla. Ale naštěstí se to nestao...