Kohout dostal moribundus a kozy nový domeček...

5. června 2016 v 0:31 | Bařka |  Kozy
Náš kohout Martin začal už ve čtvrtek prapodivně sýpat. V pátek ráno už nebyl schopný vůbec zakokrhat. Copak mohl kohout chytit nějaký moribundus?

Po tom, co začaly kozy spát společně se slepicemi v kurníku jsme se rozhodli, postavit jim nový a daleko krásnější domeček. Tohoto úkolu se zhostil můj táta.

I když si u toho málem trvale poškodil zápěstí, které vlastně nemá, kozy to vůbec nebraly v potaz...Martin už třetí den nemůže kokrhat, i když se usilovně snaží. Nevím jaký mohl chytit moribundus. Zřejmě nastydl, při těch výkyvech počasí a ztratil hlas. Jako správná matka Slepice jsem mu uvařila heřmánkový čaj a k tomu ještě odvar ze šalvěje.

A protože jsem nenašla jiný způsob, jak mu jej podávat, Vojta vymyslel přece naprosto jednoduché řešní. Místo vody do napáječky pro slepice, jsem nalila tři litry čaje. Ostatním to přece jen neublíží. Dnes to sice ještě nezabralo, ale věřím, že zítra už to bude aspoň trochu lepší. Těší mě ale fakt, že ho alespoň nepřešel sexuální apetit. Asi to nebude nic vážného...

Táta se rozhodl, že nám pomůže. Slíbil, že Elišce a Fanouškovi vyrobí nový domeček, kde by se jim spalo lépe. Dnes odpoledne jsme kozí chlívek instalovali na předem vybrané místo pod hruškou. Chtěli jsme, abychom si zvykli a tak jsme slepice zavřely do svého výběhu s kurníkem a kozy do jejich ohrady.

Fanda s Eliškou byli ovšem jiného názoru. Nevím, zda jim vadilo, že táta nestihl jejich domek obložit palubkami a tudíž nebyl hotový a nebo jim je prostě lépe s kámoškami slepice, ale dnešní noc stále tráví v kurníku. Plot z pletiva po prababičce pro ně totiž není vůbec žádný problém. Mermomocí prostě chtěli zpátky ke slepicím.

Jen doufám, že jsme jim chlívek nestavěli vážně zbytečně a že se naučí spát ve svém vlastním domečku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama