Dovolená začala s novýma slepicema

18. července 2016 v 0:38 | Bařka |  Slepice
Jeli jsme se podívat do Ředhoště, ale tentokrát jsme věděli, že jedeme pro slepičky. Přivezli jsme si dalších pět nových slepic a hned jednu ztratili.

Oprsklá kuřata dostala novou voliéru. Už to s nimi nešlo vydržet, chovali se jako typičtí puberťáci.

A mě právě v tuto chvíli začala tří týdenní dovolená. Čeká mě tolik práce, že bych potřebovala volno asi tak na jeden rok.
Pět novým slepic nebo jen čtyři?


Dopoledne jsme přivezli do houfu pět nových slepic. Martin, náš kohout, jim hned začal pořádně nakládat. Přijal je do stáda a to byla první dobrá známka.
Jenže naši kohoutci chtěli také uplatnit svoje mužské hormony. Manžel musel postavit novou voliéru, abychom tam ty sexuální břídili umístili.


Vypadá to, ale že si jednoho z nich necháme a Adélka mu už teď vybrala jméno Bonifác.

Jedna slepice hned utekla za plot do křoví, kam se z druhé strany nedá dostat, jak moc je husté a z naší strany byl plot. Slepice se nehýbala, jen tak seděla mezi zelenými keři. Jediná možnost byla přehodit Adélku do křoví přes plot. Ta nám podala slepici, kterou chytila bez větších problémů, přeci jen je to dítě z farmy. A potom ji manžel zase vytáhl zpátky.

Jedna z nových slepiček, kterým je už 24 týdnů nám hned snesla vajíčko. A mají je bílá.


Ale než jsme jí stačili ukázat, kam je má snášet, vyhodila ho do toho největšího bahna. Večer jsme je chtěli všechny zahnat spolu s ostatními do kurníku, ale zjistili jsme, že nám dvě chybí. Jednu jsme našli za plechem v hnoji, ale tu druhou jsme už ve svitu baterky nedohledali. Buď se ztratila na dobro, nebo se ráno někde objeví.


Dovolená konečně začala

Mě začala dnes v deset večer třítýdenní dovolená. Ale i dovolené a o prázdninách se musí pracovat. Zvířata se neptají, jestli máme volno, hlad mají pořád a taky chtějí důstojný život.

Předělali jsme plot ve velké ohradě, aby se na něj dalo koukat, přenosili dřevo a konečně všechna zvířata vypustili do většího prostoru.

To je jedna ze situ

kdy jsem vážně ráda, že mám čtyři děti. Kdybych měla dřevo přenášet sama, dělala bych to asi týden, takhle jsme byli za dvě hodiny hotoví. ací,


Během tří týdnu dovolené budu muset natřít ohradu, zkulturnit zahradu, uklidit dům uvnitř a vyrobit kozí sýr a jogurt.... Je toho tolik, že nevím, kde začít.

Rozjíždíme prodej ze dvora

Domácí vejce od nás 3,-/ks. Můžete si u nás vyzvednout.

Kachna 130,-/ 1 Kg. (mají cca 3 kg) po předchozí domluvě.

Králík 160 ,-/ 1 Kg. Po předchozí domluvě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama