Když slepici tikají biologické hodiny a kachní zabíjačka

4. července 2016 v 14:00 | Bařka |  Slepice
Jedné z našich slepic začaly tikat biologické hodiny. Snad na to ještě není moc mladá.

Užili jsme si kachní zabíjačku. Celé odpoledne jsme škubali pouhé čtyři kachny.

Z Tygra je na pár dní jednooký pirát. Při rvačce se sousedovic kocourem dostal ránu na levé oko.

A Eliška se při dojení chce prát. A že má hodně tvrdé rohy, jsem se přesvědčila už několikrát.
Když slepice začne kvokat

Jedné z našich slepic začaly tikat biologické hodiny. Snad na to ještě není moc mladá. Asi se děvenka cítila býti už dostatečně dospělou na to, aby vyseděla kuřátka. Ale víte, jak to je, když má dívka brzy mimino. Snad to tak nefunguje i u slepic. Abych je nakonec nemusela vychovávat já.

Díky vám všem jsme se rozhodli nechat naši kvočnu sedět. Přeci jen kohouta máme, tak jsme mohli nechat patnáct vajec pod slípkou. Připravila jsem jí oddělenou ubykaci v jednom kotci pro králíky, aby na to měla soukromí. Dala jsem jí tam zrní a vodu, aby se nemusela namáhat. Manžel jí udělal elegantní schůdky, aby měla lepší přístup.

Pokud vše půjde podle plánů a naše Beřkovská kvočna vysedí nějaké kuřátko, bude to někdy kolem 23. července.

Kachní zabíjačka

Užili jsme si kachní zabíjačku. Celé odpoledne jsme škubali pouhé čtyři kachny. Moc nám to nešlo, ještě nemáme ten správný grif, ale oškubaná a vyvržená kachna má něco kolem tří kilogramů.

Můj muž se opět projevil jako nenažraný necita. Nejdříve jsme jeli koupit smaltovanou vložku do kotle na vodu, abychom mohli ohřívat vodu na spaření kachen. A teprve potom jim koupil nový bazén.

Na poslední den života jim vyrobil krásnou plovárnu i s oblázkovou pláží.

Jednooký pirát

Z Tygra je na pár dní jednooký pirát. Při rvačce se sousedovic kocourem dostal ránu na levé oko. Dva dny to měl oteklé a včera ráno už mu z oka tekl hnis a nemohl ho otevřít.

Máme kapičky, kapeme, vytíráme borovou vodou a snad to bude dobrý. Dnešní celou noc se cpal Adélce pod deku. Tak nevím jestli je nemocnej on nebo Adélka.

Eliška při dojení nedrží

A Eliška se při dojení chce prát. A že má hodně tvrdé rohy, jsem se přesvědčila už několikrát. Vydrží vždy jen jeden struk, potom už nechce držet. Začne sebou šít a když hodí hlavou a trefí se mi rohem do žeber, není to zrovna příjemné.

Pak mě ještě trefila do hlavy, ale i to jem přežila bez větší újmy. Jen pak u doktora vypadám, jako když mě doma manžel bije.

Ale aspoň mi manžel koupil nový "zelňák" po kterém jsem toužila. To jsem zvědavá, jak se mi to zelí povede.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama