Zelňák je naplněn a v mezičase upečené housky

5. července 2016 v 1:05 | Bařka |  Domácí výroba
Zelňák jsem naplnila čtyřmi hlávkami ručně nakrouhaného zelí. A nakonec jsem byla velmi ráda za to, že mi manžel koupil "jen" ten deseti litrový. Víc bych asi nenapěchovala. Byla to pěkná makačka.

Vím, že se zelí má nakládat začátkem jara, ale dřív to prostě nešlo. Tak snad vše dobře dopadne.

A abych se u pěchování zelí nenudila, upekla jsem domácí housky na snídani.
Domácí zelí nebo měkký hnus?

Do zelí jsem dala snad všechno potřebné - zelí, křen, cibuli, jablka i kmín. Jestli jsem ale všechno udělala dobře zjistím až za dlouhých šest týdnů.

U strouhání křenu jsem plakala. Chtěla jsem strouhat na elektrickém struhadle, ale můj manžel spinkal po noční a nechtěla jsem ho budit. Navíc jsem i zelí krouhala ručně, tak proč ne křen?

Pokud jsem ovšem udělala nějakou chybu, najdu v zelňáku za dlouhé týdny jen rozměklou a páchnoucí brečku.

Kameninové víko jsem zalila vodou do předem připravené drážky, abych zelňák hermeticky uzavřela.

Takže 16. srpna budu otevírat náš zelňák a zjistím, jestli jsem včera dřela do jedné do rána zbytečně nebo to stálo za to.

Domácí housky na snídani

A abych se náhodou nenudila ve chvíli, kdy jsem čekala, než vychladne nálev do zelí, upekla jsem domácí housky.

Když jsme byli dnes s manželem na Mělníku, dostal chuť na točenou zmrzlinu. Ve chvíli, kdy zatočil na parkoviště kl supermarketu Eva, zrovna mi zavolali, že dodali zboží, které jsem si před několika týdny objednali. Už měli tvořítko na raženky, tedy housky.

Vyskočila jsem z auta, k velké nevoli mého muže, který spěchal s točenou zmrzlinou v ruce. V obchodě jsem jen zaplatila 79,- a s potvrzeným papírkem běžela zpátky k autu. Nejen, že jsem zdržovala, protože malé vykrajovátko na housky měli zezadu budovy ve skladu, ale ještě ke všemu stánek s točenou zmrzlinou neměl vanilkovou příchuť, ale jen pistáciovou.

Pochopte, že to byla skutečná katastrofa. Už jen proto jsem musela upéct na snídani housky, protože jsem zdržovala celé pět a půl minuty. A můj muž nesnáší zbytečné prostoje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama