Máme dalších 6 kuřátek!

13. srpna 2016 v 20:41 | Bařka |  Slepice
Včera se nám vylíhlo dalších šest kuřátek. Máme prostě šikovné slepice...

Fanda se po dvou a půl měsících na farmě nechal konečně přemluvit k pohlazení....

Táta farmář vyrazil s dětmi na houby a máme zásoby na zimu, hlad tedy nebude...

A oba dva králičí chovy jsou v plné síle a překvapivě neustále v plné sestavě, to se nám už hodně dlouho nestalo...

A pořád máme vajíčka za 3,- kus a maso mladých kohoutků...
Druhá kvočna vyseděla šest kuřátek

Mysleli jsme si, že druhá kvočna, která nám usedla na vejce už nic nevysedí. Zapomněla jsem si totiž zapsat den, kdy začala sedět a tak jsem to spíš jen odhadovala. Už od pondělí jsem jí vyhrožovala, že ji z vajec sundáme, že sedí zbytečně. Jenže pořád mi něco říkalo, ať ji dám raději ještě šanci a neustále to oddalovala.

Ještě, že jsem to udělala, protože včera se nám začala líhnout kuřátka. Ze sedmi vajec dokázala vysedět šest krásných kuřátek - pět světlých a jeden, co vypadá jako Happy feet. To sedmé vejce bylo jalové. Jen pukavec - a pěkně smrděl.

Světe div se kamzík se nechal pohladit

Kozlík Fanda, který je vykastrovaný nám měl sloužit spíš jako společník pro Elišku a kamarád pro děti na mazlení. Jenže od 1. června, co jsme ho přivezli se ještě od nikoho nenechal pohladit. Včera poprvé ho přemluvila moje maminka, aby se nechal podrbat. Sice musela mít v ruce jídlo, aby se vůbec příbližit, ale trochu se nechal podrbat mezi rohy.

Večer jsem to ještě zkusila já. Taky jsem ho okouzlila králičími granulemi a chvíli držel. Naše kozy totiž vůbec nemají rádi to, co každá běžná koza. Naše kozy, zřejmě ještě nepochopily, že jsou jiným živočišným druhem, než třeba slepice...

Houby na zimu

Můj manžel vyrazil s dětmi na houby. Prý jen kousek, nikam daleko nepojedou. Nakonec skončili asi jen dvacet kilometrů od Plzně, v Čechách je totiž všude kousek.

Přivezli plnou přepravku a já se zhrozila: "A kdo to bude čistit?" Manžel mě ujistil, že to přece očistí. Houby skutečně očistil, ale krájet jsem je musela nakonec celý večer já, abych je naskládala do mrazáku.

A co je na tom nejhorší, zítra vyráží na lov do lesa znovu.

17 mladých králíčků


Oba králičí vrhy narozené ve stejný den jsou zatím ve stejném počtu jako v den narození... Stalo se nám to pouze u prvního narozeného vrhu od Bbaetu. od té doby, nám mláďata poměrně hojně umírala. Ale pořád nevíme, čím to je.

Máme tedy teď 17 mláďat, která už otevřela očka a vesele běhají a skákají po celém kotci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama