Konečně je tu jaro a hurá do práce!

11. dubna 2017 v 19:37 | Bařka |  I tohle k životu patří...
Tak je tu zase jaro! Pomalu se oklepáváme po letošní dlouhé bílé zimě a vracíme se znovu do práce. Nejdříve musíme všechno uklidit, nechat vyvézt hnůj a vyčistit prázdné výběhy a samozřejmě vytvořit nové... letos totiž zvířátek bude ještě víc než loni...

Voliéra pro kuřata je vyčištěná a vyvoněná a brzy se budou moci nastěhovat.

Kachny budou mít nový rybníček a tentokrát budou mít kolem něj i písečnou pláž... Musí se mít přece, kde opalovat, aby měly krásné opálené masíčko.
Letos po novu husy a krůty


A novinkou letos budou husy a krůty... Výběhy jsou pro ně připravené, teď už jim stačí jen postavit ty domečky, aby se měly kam schovat před deštěm.

https://youtu.be/HP4CdenrfgM

Slepice si vysloužily novou malbu


Protože nám holky tak pěkně nesou a mají nádherná a sexy vejce, vysloužily si novou vnitřní výmalbu. Kurník jsme jim vybílili vápnem, je to nejlepší dezinfekce a ještě ke všemu to uvnitř vypadá větší... otázka je, jestli to slepice vůbec ocení.


V kurníku ale spí jen Martinovo hejno. Slepice, co patří ke druhému mladému kohoutovi, který už mám mimochodem také jméno, je to Othello, stále spí na smrku v ohradě. Nikdy jsme je to neodnaučili. Po tom, co tam slepice strávily celou zimu, aniž by měly snahu se někde schovat, věřím, že vážně nepotřebujeme zateplený kurník.

Takže holky, děkujeme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama