Máme první polodivoká králičí mláďata

13. dubna 2017 v 19:59 | Bařka |  Králíci
Pořídili jsme si divokého králíka.Děti ho pojmenovaly Norbit, proč zrovna Norbit nevím, ale už mu to samozřejmě zůstalo. Aby mu nebylo smutno, hned jsme mu do kotce dali kamarádku na zvykání.

Norbit se předvedl jako pravý chlap a v neděli se nám proto narodila první polodivoká mláďata. Maminka devíti nádherných myšiček je Charlie. Černá ramlice s bílou skvrnou na čumáčku.Králíčci jsou většinou celý černý z vrchu a zespodu jsou růžový. I ouška mají rámovaná růžovou barvou.

Všude na internetu a v chytrých knihách se píše, že králice rodí v časných ranních hodinách a že ji proto nikdy neuvidíte rodit.

U Charlie to ovšem bylo jinak. Ráno v osm slyšel manžel jekot z králíkárny. Až potom si všiml, že s Charlie vypadlo mládě. Jenže ne do hnízda. Dvě jsme našli úplně mimo postýlku, kterou jim ze sena připravila. Oba dva jsme si mysleli, že to je všechno, že už s porodem skončila. Proto jsem se rozhodla zasáhnout a přemístit mláďata do hnízda. Byla to jediná možnost, jak jí pomoci, pokud se o mladé bude chtít starat.

Potom jsme ji nechali v klidu, aby si zvykla na novou roli matky. Když jsme se šli podívat ve čtyři odpoledne, bylo jich v hnízde mnohem víc. Zírala jsem jako blázen, bylo jich devět....

Chudinka Charlie rodila celý den. Zbytek mláďat po mém zásahu už krásně porodila do hnízda tak, jak měla. Je to šikovná holka, uvidíme, jestli bude ve vzorném starání pokračovat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama