Mlsná koza si hrála na králičí mámu

14. dubna 2017 v 20:52 | Benwalterovic farma |  I tohle k životu patří...
Naše Eliška by pro jídlo udělala všechno, a protože ze všeho nejraději má králičí granule, myslela si, že mě doběhne, když z králikárny vystrnadí bílou ramlici a bude se tvářit jako králík s rohama.


Neprošlo jí to.
A králici, která si volně a naprosto vystresovaně pobíhala po farmě, se mi nakonec taky podařilo chytit a vrátit zpátky k mláďatům. Jak by k tomu přišla, kdyby jim koza sebrala mámu?

Elišce jsem patřičně vynadala, i když pochybuju, že to bylo k něčemu dobré.

A aby těch běsů dnes nebylo málo, přišli jsme hned o dvě slepice najednou. Jedna se zřejmě zatoulala a omylem přeskočila plot na zahradu mých rodičů. Nikdo tam nebyl, aby psa neupozornil, že tohle není sváča a tak si ji prostě vzal sám. Mrzí mě to, ale tohle je prostě příroda. Pes bránil své teritorium a to, že tam vůbec přeletěla, je jen a jen naše chyba. Musíme zvýšit plot.


Daleko víc mě ovšem mrzí smrt druhé slepice. Našla jsem ji mrtvou a nezraněnou ležet v kurníku. A protože jsem se bála nějaké nemoci, přistoupila jsem k pitvě.Nebudu tu popisovat podrobnosti, ale podle mého neodborného veterinářského úsudku nedokázala vytlačit vejce. Měla vyhřezlý vejcovod….

Mrzí mě, že jsem jí nedokázala pomoci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama