Není to pohádka! Ošklivé káčátko skutečně existuje

23. dubna 2017 v 22:51 | Benwalterovic farma |  I tohle k životu patří...
Ráno jsme vyrazili, abychom si od našeho už druhý rok tradičního dodavatele přivezli káčata a housata. Když jsem uviděla to černé kachňátko mezi žlutým chmýřím, věděla jsem, že přesně toho kluka (nebo holku) chci.


Vybavila se mi hned pohádka O ošklivém káčátku… ono skutečně existuje.

Prý se nepovedlo, mělo být původně žluté a nikdo ho nechtěl koupit. Přece ho tam nenechám, když ho nikdo nechce?
Ošklivé káčátko jelo s námi domů


Housata zkoušíme letos teprve poprvé. Nádherná žlutá barva malých tvorečků, jako kdyby je někdo natřel zvýrazňovačem, mě okamžitě uchvátila. I mezi hejnem žluťásků byly dvě poslední Landeské. Taky jsme je vzali, aby jim tam samotným nebylo smutno. Tak jich máme nakonec deset.

Černému káčeti děti hned začaly říkat Josef. Trochu mě děsí, že dostal jméno. Snad mu to moc dlouho nevydrží, nevím, kde by kachny bydlely přes zimu.

Slepice se chce stát matkou, ale kdo je otec?


Už včera jsme si všimli, že nám zasedla kvočna. Myslela jsem, že je ještě brzy, ale naše slepice se prostě rozhodla, že na vejcích bude sedět teď.

Studovali jsme, jak na vejcích poznat, jestli je v nich kohoutek nebo slepička. Samozřejmě, že chceme hlavně holky, co bychom dělali s kohouty? Vím, že starší generace to dokáže bezpečně poznat a tak jsme se vyptávali a samozřejmě poprosili o radu i strejdu Gůůgla.

Slepičí vejce by mělo mít zakulacenou špičku a kohoutí je víc do špičky. Je to stejné jako u těhotných lidí. Břicho do špičky by také mělo značit kluka a kulaté břicho dívku. Nevím proč tomu zrovna tak je.

Asi hodinu jsme zkoumali a porovnávali vejce, která pod slepici umístíme. Nakonec jich je pod ní patnáct, tak snad se zadaří ty slípky.

Jen jsem zvědavá jestli bude otcem Othello, když dostal takové krásné jméno.

Rekordní počet králíků ve třech panelácích


V králikárnách máme přelidněno (nebo spíš překrálíkováno) skoro jako v Číně. Je jich tam dohromady 49!

Nejvíc mláďat porodila divoška Charlie, s divokým Norbitem jich má hned deset! Jsou naprosto úžasní, většina z nich vypadá jako malý zajíčci, nebo to bylo těma Velikonocema?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama